Противник просунувся біля Торецька, Покровська та у Курській області: карти ISW

На фронті фіксується просування російських окупантів поблизу Торецька та Покровська Донецької області. Крім того, війська РФ також просунулися у Курській області.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на новий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Операція ЗСУ в Росії

Війська РФ нещодавно просунулися в районі "українського плацдарму" в Курській області. Геолокаційні кадри від 22 січня показують, що росіяни просунулися на південний схід від Толстого Лугу (північний захід від Суджі).

Повідомляється, що путінські війська продовжували наступати біля Погребків, Нікольського, Кругленького, в районі Куріловки та Гуєво..

Командир української розвідгрупи, яка діяла в Курській області, повідомив 22 січня, що війська РФ наступають лише вдень на цьому напрямку і зазвичай ведуть штурм піхотою без техніки.

Український батальйон безпілотників 22 січня опублікував кадри, як батальйон завдає удару по російському зенітному комплексу "Тор" у Бєлгородській області.

Схід України. Операція РФ №1 - Харківська область

23 січня російські загарбники продовжували обмежені наземні атаки на Харківському напрямку, але не просунулися.

23 січня російські "воєнкори" заявили, що позиційні бої тривають в районі Липців і Вовчанська.

Операція РФ №2 - Луганська область

23 січня російські окупанти продовжували наступ на Куп'янському напрямку, але не просунулися.

Російські блогери стверджували, що війська РФ наступають у північній частині Дворічної, нещодавно просунулися на 1,5 км вглиб у західній частині Дворічної та намагатимуться досягти Кутківки із Західного.

Проте один російський "воєнкор" розповів, що путінським військам необхідно налагодити стабільне матеріально-технічне забезпечення через річку Оскіл, щоб досягти значного прогресу.

Як повідомляється, пов'язане з українською військовою розвідкою джерело заявило, що окупанти намагаються просунутися в напрямку Довгенького (на північний захід від Дворічної), Західного та Кіндрашівки (на північний захід від Куп’янська та на південний схід від Дворічної).

Війська РФ також продовжували наземні атаки на схід від Куп'янська в районі Петропавлівки 22 і 23 січня.

23 січня російські окупанти наступали на напрямку Борової, але не просунулися.

Війська РФ наступали біля Лозової, Зеленого Гаю, Загризового, Першотравневого, Копанки та Новосергіївки 22 і 23 січня.

В оперативно-стратегічному угрупованні військ ЗСУ "Хортиця" повідомили 23 січня, що росіяни атакували поблизу Нової Кругляківки (на північний схід від Борової) за підтримки бронетехніки.

23 січня війська РФ продовжили наступ на Лиманському напрямку, але не просунулися.

Російські загарбники атакували поблизу Зеленої Долини, Новолюбівки, Ямполівки, Зарічного, Кузьминого та в районі Серебрянського лісу 22 і 23 січня.

23 січня російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ контратакували на північний схід від Лиману поблизу Тернів і Торського.

Операція РФ №3 - Донецька область

23 січня війська РФ продовжували обмежені наземні атаки на південний схід від Сіверська в районі Івано-Дар'ївки, але не просунулися.

22 і 23 січня російські окупанти продовжували наземні атаки поблизу та в межах Часового Яру, але також не просунулися.

23 січня російські блогери заявили, що війська РФ начебто зачистили позиції ЗСУ у цехах вогнетривкого заводу в центрі Часового Яру, і зараз ведуть бої на захід від першого цеху.

Один блогер стверджував, що путінські війська завдали удару по українській понтонній переправі в Костянтинівці (на південний захід від Часового Яру).

23 січня речник Луганського угруповання військ ЗСУ полковник Дмитро Запорожець повідомив, що 9 січня українські захисники завдали удару по зосередженню 100 російських військових у Калинівці (на північ від Часів Яр) після того, як окупанти перекинули особовий склад до Калинівки через південну трубу каналу Сіверський Донець - Донбас.

Війська РФ нещодавно просунулися в північній частині Торецька. Геолокаційні кадри від 23 січня свідчать про те, що окупанти трохи просунулися до шахти Торецька на півночі міста, та просунулися на захід від Нелипівки (південний захід від Торецька).

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ начебто захопили щонайменше половину Торецької шахти та просунулися до Кримського (на північ від Торецька).

22 і 23 січня російські загарбники проводили штурми у самому Торецьку, в районі Диліївки та Кримського.

Війська РФ нещодавно просунулися на південний захід від Покровська. Геолокаційні кадри від 22 січня показують, що окупанти просунулися на північ від Новоєлизаветівки (на південний захід від Покровська).

23 січня в Міноборони РФ заявили про захоплення села Солоне (на південний захід від Покровська), але в ISW вважають, що росіяни, ймовірно, окупували цей населений пункт ще станом на 13 січня.

Російські загарбники продовжували атакувати під самим Покровськом, біля н.п. Водяне Друге, Зелене Поле, Миролюбівка, Єлизаветівка, Промінь, Мирноград, Лисівка, Новий Труд, Звірове, Леонтовичі, Петропавлівка, Новосергіївка, Котлине, Успенівка, Срібне та в напрямку Гришиного 22 і 23 січня.

23 січня війська РФ продовжили наступати у районі Курахового, але не просунулися.

23 січня російський блогер заявив, що путінські війська начебто зачистили позиції ЗСУ поблизу Янтарного, просунулися повз трасу Т-0515 на захід від Петропавлівки та просуваються до Улаклів (обидва на південний захід від Курахового).

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ нібито відбили посилений український штурм чисельністю у взвод під Кураховим.

Російські окупанти продовжували штурмувати біля Шевченка та в напрямку Андріївки, біля Дачного, Улаклів, Зеленівки, Янтарного, Розлива та в напрямку Костятинополя 22 і 23 січня.

Війська РФ активізують наступальні дії з метою захоплення Великої Новосілки.

В ОСУВ "Хортиця" повідомили, що за минулу добу російські окупанти здійснили понад 80 ударів по Великій Новосілці.

23 січня речник ОСУВ "Хортиця" майор Віктор Трегубов заявив, що росіяни не повністю оточили сили ЗСУ в районі Великої Новосілки, але зазначив, що існує ризик оточення у цьому районі.

Трегубов також зазначив, що річки поблизу Великої Новосілки (ймовірно, йдеться про Мокрі Яли, Кашлагач і Шайтанку, вважають експерти ISW), ускладнюють маневри для ЗСУ у цьому районі.

Російські блогери, включно з кремлівським "воєнкором", стверджували, що війська РФ просунулися вздовж траси Т-0518 Павлівка - Велика Новосілка в центрі Великої Новосілки, розрізали населений пункт та начебто оточили невелику групу воїнів ЗСУ в південній частині Великої Новосілки.

Також російські блогери стверджували, що війська РФ просуваються далі в північно-східній і східній частинах Великої Новосілки, та в кількох лісистих районах на південь від населеного пункту, й утримують позиції вздовж річок Мокрі Яли та Кашлагач.

При цьому в ISW не можуть підтвердити жодну з цих заяв.

22 і 23 січня війська РФ продовжували наступати біля самої Великої Новосілки, а також біля Времівки та Новодарівки.

"Південна вісь"

Ані українські, ані російські джерела не повідомляли про наземну активність у західній частині Запорізької області 23 січня.

Повідомляється, що війська РФ завдали ударів дронами по позиціях ЗСУ біля Оріхова, та дистанційно мінують українські логістичні шляхи поблизу П'ятихатки (на північний захід від Роботного).

22 та 23 січня війська РФ продовжували обмежені наземні удари на Дніпровському напрямку в Херсонській області.

Ситуація на фронті

Нагадаємо, у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 23 січня інформували, що з початку доби на фронті відбулося 119 бойових зіткнень.

У військовому командуванні зазначили, що російські загарбники інтенсивно атакують позиції українських захисників на Покровському напрямку.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Росія посилює захист оборонних об’єктів через дронові атаки ЗСУ, – ISW

Кремль вживає заходів для захисту промислових об'єктів у прикордонних регіонах від атак українських безпілотників. Заплановане посилення сил протиповітряної оборони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Голова Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв 23 січня зустрівся з групою представників військово-промислової комісії Брянської області. Під час зустрічі він обговорив питання збільшення виробництва російських систем протиповітряної оборони та захисту промислових і державних складів на теренах області.

Медведєв також відвідав Брянський хімічний завод, щоб "подивитися, яка там ситуація", оскільки завод продовжує виконувати російське державне оборонне замовлення після попередніх ударів ЗСУ.

В ISW нагадали, що атаки українських БпЛА в російському тилу переважно були спрямовані на оборонно-промислову базу та інші об'єкти, що підтримують військові зусилля Росії, зокрема на Брянський хімічний завод.

"Кремль може бути дедалі більше зацікавлений у посиленні можливостей протиповітряної оборони для захисту об'єктів оборонно-промислової бази, зокрема, у зв'язку з тим, що стан російської внутрішньої економіки надалі погіршується", - констатують в Інституті вивчення війни.

Дронові атаки по території Росії

Українські військові та спецпризначенці регулярно атакують безпілотниками оборонні підприємства Росії, а також нафтобази і нафтопереробні заводи.

Так, цієї ночі дрони атакували Рязанський нафтопереробний завод, Ново-Рязанську ТЕЦ і авіабазу Дягілєво.

Крім того, безпілотники атакували Московську область.

21 січня БпЛА вдарили по нафтобазі у Лісках та Смоленському авіаційному заводу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

У Києві було чути вибухи на тлі атаки “Шахедів”

У районі міста Київ у ніч проти 24 січня було чути вибухи. У бік столиці рухалися ворожі ударні безпілотники.

Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна та Повітряні сили ЗСУ на Telegram-каналі.

Вибухи в районі столиці було чути близько 02:10

Перед тим у Києві оголосили повітряну тривогу.

Місцевих мешканців просили терміново прослідувати в укриття цивільного захисту, та залишатися там до відбою тривоги.

Військові інформували про фіксацію руху групи "Шахедів" з Чернігівської області у бік столиці та міста Бровари.

Оновлено: у Києві - група БПЛА противника

О 03:14 у Повітряних силах заявили, що у районі Києва фіксується група безпілотників ворога.

Оновлено: відбій тривоги

Близько 03:40 у Київській міській військовій адміністрації повідомили про відбій повітряної тривоги у столиці.

Нічна атака "Шахедів"

Як повідомлялося раніше, ввечері 23 січня у Повітряних силах розповіли про запуск російськими окупантами дронів-камікадзе у бік України для чергового повітряного удару. У низці областей була оголошена тривога.

Вже після опівночі військові розповіли, що з північного напрямку фіксувався рух кількох груп ударних безпілотників противника. Вони рухалися у південний бік.

Ворожі "Шахеди" спостерігаються також у декількох центральних регіонах, зокрема в Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській областях.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Перемир’я в Секторі Газа: ЦАХАЛ атакувала підозрюваних, що становили загрозу

Впродовж минулої доби ізраїльські війська діяли у відповідь на загрози у Секторі Газа. Заходи були проведені відповідно до умов угоди про припинення вогню.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Так, у кількох районах регіону військовослужбовці ЦАХАЛу виявили підозрюваних, що наближалися до них. Солдати зробили попереджувальні постріли в бік підозрюваних і вони відступили.

У південній частині Гази було виявлено кілька озброєних осіб, які підозріло рухалися біля військ ЦАХАЛу. Військові також відкрили по них вогонь.

Крім того, ізраїльські солдати виявили озброєну особу, що діяла в будівлі у Рафаху, створюючи загрозу військам, розташованим в цьому районі відповідно до угоди про припинення вогню. Війська відкрили вогонь у бік підозрюваного, щоб усунути загрозу.

"ЦАХАЛ повністю віддана виконанню умов угоди про повернення заручників. Армія оборони Ізраїлю готова до будь-якого сценарію розвитку подій і продовжить вживати всіх необхідних заходів для запобігання будь-якій безпосередній загрозі солдатам", - йдеться у повідомленні.

Військові закликали жителів Гази дотримуватися інструкцій ЦАХАЛу й уникати наближення до військ, дислокованих в цьому районі.

Угода про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС

Нещодавно уряд Ізраїлю та керівництво палестинського угруповання ХАМАС підписали угоду про припинення вогню й обмін заручниками.

Вона почала діяти 19 січня, коли ХАМАС звільнив перших трьох ізраїльських заручниць, а ізраїльтяни звільнили 90 палестинських ув'язнених.

21 січня армія Ізраїлю почала контртерористичну операцію у Дженіні на західному березі річки Йордан.

Того ж дня військові ЦАХАЛ відкрили вогонь по палестинцях, які загрожували військовим біля міста Рафах у Секторі Газа.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Міноборони Британії про розвідувальний корабель РФ у Ла-Манші: “Посилюємо нашу відповідь”

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі заявив, що російське судно-шпигун "Янтар", яке нещодавно було помічене у Ла-Манші, фіксувалося в англійських водах і раніше. Це відбулося у листопаді минулого року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Лондон стверджує, що російський корабель "Янтар", який увійшов у британські води у понеділок, використовувався для розвідки та картографування критичної інфраструктури на морському дні.

Королівський флот відстежував судно протягом двох днів, поки воно не увійшло у води Нідерландів.

Тепер британська сторона, яка протягом останніх днів спостерігала за російським розвідувальним кораблем у Ла-Манші, посилить реакцію на секретні операції суден та літаків РФ, щоб захистити свої підводні кабелі.

"Ми не будемо ухилятися від рішучих дій для захисту Британії. Ми посилюємо нашу відповідь, щоб гарантувати, що російські кораблі та літаки не можуть працювати в таємниці поблизу території Великої Британії чи НАТО", - наголосив Хілі.

Відповідна заява пролунала на тлі занепокоєння щодо можливого саботажу силових кабелів, телекомунікаційних ліній і газопроводів після серії збоїв у Балтійському морі, що почастішали після широкомасштабної військової агресії Росії проти України у 2022 році.

Британія вирішила надіслати морські патрульні та літаки спостереження, щоб допомогти зусиллям НАТО у захисті кабелів у Балтійському морі, сказав Хілі.

Він додав, що британська сторона також розгорне передову систему ШІ (штучного інтелекту) для захисту підводної інфраструктури.

За словами Хілі, російське судно "Янтар" уже "ловили" в британських водах у листопаді 2024 року, коли цей корабель блукав над кабелями.

Глава Міноборони Британії повідомив парламенту, що враховуючи діяльність "Янтаря", він змінив правила ведення бойових дій, щоб дозволити кораблям Королівського флоту підходити ближче та краще відслідковувати це судно.

Крім того, він дозволив підводному човну Королівського флоту піднятися поблизу "Янтаря", демонструючі захід стримування.

Раніше в уряді Британії та в Міноборони заявили, що Королівський флот відстежує російський корабель-розвідник у Ла-Манші. Лондон також надасть для захисту морської інфраструктури літаки новому підрозділу НАТО.

Нагадаємо також, у жовтні 2024 року у Ла-Манші помітили судно з небезпечним вантажем Росії. Цій "плавучій бомбі" перед тим відмовили у доступі до доку кілька портів.

Також повідомлялося, що у січні кораблі НАТО почали патрулювати Балтійське море після пошкодження підводних кабелів.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Ударні БпЛА атакували кілька округів Московської області

У кількох регіонах Росії триває масштабна атака ударних дронів. Зокрема, безпілотники атакували кілька міських округів Московської області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на мера Москви Сергія Собяніна.

Він зазначив, що силами ППО Міноборони в міському окрузі Коломна і Раменському міському окрузі відбито атаку безпілотників, що летіли на Москву.

На місці падіння уламків, за попередніми даними, руйнувань і постраждалих немає. Фахівці екстрених служб працюють на місцях.

Також Собянін повідомив про збиття двох безпілотників у міському окрузі Подольська, що летіли на Москву. Фахівці екстрених служб працюють на місці події.

Ударні дрони атакують Росію

В ніч на 24 січня кілька регіонів Росії перебувають під масштабною атакою ударних безпілотників.

Так, у Рязані пролунали вибухи в районі місцевого нафтопереробного заводу. На території підприємства виникла пожежа. Також зафіксована атака на авіабазу Дягілєво біля міста.

21 січня дрони українських спецпризначенців завдали ударів по нафтобазі "Ліскінська" та Смоленському авіаційному заводу.

20 січня безпілотники також атакували Рязанський НПЗ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Сенат США затвердив голову ЦРУ Реткліффа в адміністрацію Трампа

Сенат США сьогодні, 32 січня, затвердив Джона Реткліффа на посаді директора ЦРУ. Раніше він був директором Національної розвідки за першої президентської каденції Дональда Трампа. Відповідне рішення було ухвалено не одностайно.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на Associated Press.

На голосуванні результати розподілилися таким чином: 74 "за" та 25 "проти", чимало демократів не підтримали його затвердження.

Зазначається, що після схвалення Сенатом кандидатури Реткліффа Трамп отримав свого другого члена кабінету.

Так, нагадаємо, раніше цього тижня колишній сенатор від Флориди Марко Рубіо був затверджений держсекретарем, ставши першим членом кабінету нового президента США.

Також варто зауважити, що директор ЦРУ не завжди входив до складу кабінету міністрів президента, хоча Джо Байден під час перебування на посаді глави держави підвищив цю посаду до рівня Кабміну за часів попередника Реткліффа Вільяма Бернса.

Наразі Білий дім при Трампі визначає Реткліффа як члена кабінету міністрів.

Що відомо про Реткліффа

Він був директором національної розвідки під час першого терміну Трампа і є першою людиною, яка зайняла цю посаду та вищий пост у ЦРУ.

Представник Республіканської партії з Техасу, Реткліфф також є колишнім федеральним прокурором, він активно виступав на захист Трампа під час справи про імпічмент.

Трамп номінував Реткліффа на посаду директора національної розвідки у 2019 році, але він швидко відмовився від розгляду після того, як законодавці порушили питання щодо його кваліфікації. Після того, як Трамп повторно подав кандидатуру, Реткліфф був остаточно затверджений Сенатом.

Будучи директором нацрозвідки (2020 - 2021 роки), він наглядав і координував роботу понад дюжини розвідувальних агентств. Серед інших обов'язків офісу є спрямування зусиль на виявлення та протидію іноземним спробам вплинути на політику США.

Додамо, Джон Реткліфф був одним із найрізкіших критиків генпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував російське втручання у вибори 2016 року.

Плани Реткліффа щодо ЦРУ

Минулого тижня на слуханнях у Сенаті Реткліфф сказав, що ЦРУ має працювати краще, коли йдеться про використання таких технологій, як штучний інтелект, для протистояння противникам, зокрема Китаю та РФ.

Реткліфф також заявляв, що вважає Китай найбільшим геополітичним суперником США. На його переконання, РФ, Іран, Північна Корея та наркокартелі, хакерські угруповання та терористичні організації також становлять виклик національній безпеці.

Він також підтримує Закон про нагляд за іноземною розвідкою (урядову програму шпигунства, яка дозволяє владі збирати без ордера повідомлення неамериканців за межами країни).

Також конгресмен виступив за покращення розвідувальних можливостей, одночасно забезпечуючи захист громадянських прав американців.

Реткліфф пообіцяв, що у разі погодження його кандидатури на керівництво в ЦРУ він підштовхне Управління до збільшення використання таких технологій, як штучний інтелект і квантові обчислення, одночасно розширюючи використання збору розвідданих людей.

Нагадаємо, ще у листопадні 2024 року Трамп заявив, що обрав колишнього директора нацрозвідки Реткліффа новим керівником ЦРУ.

Нещодавно стало відомо, що спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон запропонував Ріку Кроуфорду очолити Комітет з розвідки. Він виступав проти допомоги Україні.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі