У Рязані пролунали вибухи, росіяни жаліються на атаку дронів по нафтозаводу і не тільки

У російському місті Рязань прогриміли вибухи. Ударні безпілотники знову атакують місцевий нафтопереробний завод.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на губернатора Рязанської області Павла Малкова та місцеві Telegram-канали.

Губернатор зазначив, що засобами протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби над територією Рязанської області знищено безпілотні літальні апарати. За попередньою інформацією постраждалих немає, оцінюється матеріальний збиток.

Місцеві жителі повідомили, що близько півночі у районі нафтопереробного заводу пролунали 10 гучних вибухів. ППО вже збила кілька повітряних цілей.

Крім НПЗ, ударний дрон пошкодив будинок у приватному секторі міста.

У чому важливість Рязанського НПЗ

Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко поінформував, що в Рязані розташовані нафтобаза та один із ключових у нафтовій промисловості Росії нафтопереробний завод, який досі працює навіть попри санкції.

За його словами, нафтозавод розташований у Рязанській області та відіграє важливу роль у забезпеченні паливом як цивільного, так і військово-промислового комплексу країни-агресора.

Підприємство виробляє паливо для військової техніки, авіаційний гас, дизельне паливо та інші види нафтопродуктів, які використовуються у танках, літаках, кораблях та іншій техніці ЗС РФ.

Атака на авіабазу Дягілєво

Моніторингові канали також повідомляють про атаку на авіабазу Дягілєво, що розташована на західній околиці Рязані.

На авіабазі дислокуються Ту-95 і Ту-22, поруч із нею розташований 360-й авіаційний ремонтний завод.

Очевидці оприлюднили кадри з місця влучань. На них зафіксовано пожежу.

Оновлено: на ТЕЦ сталася пожежа

У Рязані також сталися вибухи та спалахнула пожежа на території Ново-Рязанської ТЕЦ.

Даже підприємство розташоване поряд із місцевим НПЗ, яке також було атаковано дронами, уточнюють російські ЗМІ.

Крім того, в мережі були оприлюднені кадри про пожежу в районі ТЕЦ у Рязані.

Атаки дронами на об'єкти в РФ

В Росії регулярно трапляються масштабні атаки українських БпЛА на підприємства оборонного комплексу, а також нафтобази і нафтопереробні заводи.

Востаннє дрони атакували НПЗ у Рязані в ніч на 20 січня. На околиці міста пролунала серія вибухів, були зафіксовані яскраві спалахи через роботу ППО.

21 січня безпілотники ССО ЗСУ завдали ударів по нафтобазі “Ліскінська”, а також Смоленському авіаційному заводу, де виготовляються літаки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Побиття школярки у Києві: поліція відкрила кримінальне провадження

Національна поліція розпочала кримінальне провадження за фактом побиття школярки в Оболонському районі столиці. Справу порушено за статтею “побої і мордування”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Поліцію Києва.

За попередньою інформацією, дівчата покликали на прогулянку потерпілу, а згодом між ними розпочався конфлікт. Одна із них витягнула телефон та почала фільмувати все на відео, а інші двоє завдали 13-річній школярці тілесні ушкодження.

Наразі правоохоронці встановили потерпілу. Також встановлено ще двох учасниць конфлікту – 15-річну місцеву мешканку, яка завдавала ударів, та 14-річну ученицю місцевої школи, котра знімала відео знущань над потерпілою на телефон.

За вказаним фактом слідчі Оболонського управління поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 126 (Побої і мордування) Кримінального кодексу України.

Тривають заходи зі встановлення третьої учасниці злочину.

Факти насильства серед підлітків

Останніми днями в Україні почастішали випадки булінгу та фактів насильства між підлітками. Більшість випадків були зафільмовані на телефон.

Ввечері 23 січня правоохоронці виявили в одному з Telegram-каналів відео, на якому дівчата б'ють неповнолітню по обличчю на спортивному майданчику.

Інший факт побиття старшокласником дитини меншої від нього за віком стався у Вінницькій області.

А днями в мережі оприлюднили відео, на якому група підлітків била і принижувала 12-річну дівчину. За цим фактом 16 січня слідчі також відкрили кримінальне провадження.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Трамп видав указ про розсекречення документів про вбивство Кеннеді

Президент США Дональд Трамп сьогодні, 23 січня, підписав указ щодо розсекречення документів по справі про вбивство 35-го президента Джона Фіцджеральда Кеннеді у 60-х роках..

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Білий дім.

Окрім даного гучного вбивства, мають бути відкриті файли і щодо загибелі інших відомих особистостей у ті роки, зокрема про вбивство лідера руху за громадянські права, баптистського пастора та громадського діяча Мартіна Лютера Кінга.

“Через понад 50 років після вбивства президента Джона Ф. Кеннеді, сенатора Роберта Ф. Кеннеді та преподобного доктора Мартіна Лютера Кінга-молодшого федеральний уряд не оприлюднив для громадськості всі свої записи, пов'язані з цими подіями”, – йдеться в указі Трампа.

Американський президент додав, що їхні родини та народ США “заслуговують на прозорість і правду”.

“У національних інтересах нарешті невідкладно оприлюднити всі записи, пов’язані з цими вбивствами”, – сказав Трамп.

В розпорядженні йдеться про те, що протягом 45 днів з дати видання даного наказу Директор національної розвідки та Генеральний прокурор Штатів разом із помічником президента з питань національної безпеки та радником глави держави переглянуть документи, пов’язані з убивством сенатора Роберта Ф. Кеннеді та преподобного Мартіна Лютера Кінга-молодшого, і мають “представити президенту план повного оприлюднення цих записів”.

Розкриття документі про вбивство Кеннеді

Як повідомлялося раніше, ще під час своєї першої президентської каденції Трамп доручив у 2017 році відомствам внести правки в певні файли, зокрема розсекретити дані про справу щодо вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, яке сталося 22 листопада 1963 року у Далласі (штат Техас). Тоді в базі Національного управління архівів і документації були вперше опубліковані 2891 документ, пов'язаний з цим гучним убивством.

При цьому Трамп на прохання виконавчих органів і відомств США вирішив тимчасово не публікувати деякі документи із секретного архіву, які можуть завдати шкоди національній безпеці країни.

Варто також зазначити, що у жовтні 2017-го закінчувався 25-річний термін секретності архіву документів про вбивство Кеннеді.

Додамо, напередодні інавгурації, 20 січня, Трамп пообіцяв розкрити для громадськості таємні документи про вбивства президента Джона Ф. Кеннеді та пастора, доктора Мартіна Лютера Кінга.

Проект РБК-Україна Styler нещодавно докладно писав, хто такий Мартін Лютер Кінг, і чому Трамп говорить про нього.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Росіяни інтенсивно атакують ЗСУ під Покровськом: що відбувається на фронті

На фронті станом на вечір 23 січня відбулося 119 бойових зіткнень. Російські окупанти інтенсивно атакують позиції українських військ на Покровському напрямку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Генерального штабу ЗСУ.

За даними Генштабу, противник завдав два ракетні та 55 авіаційних ударів із застосуванням п’яти ракет та 86 КАБів, використав для ударів 863 дрони-камікадзе та здійснив понад 4400 обстрілів позицій українських військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

На Харківському напрямку відбулося одне бойове зіткнення з російськими загарбниками в районі Липців.

На Куп’янському напрямку противник дев’ять разів намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій поблизу Дворічної, Загризового та Петропавлівки, досі триває боєзіткнення.

Сім разів ворог атакував на Лиманському напрямку, намагаючись просунутися поблизу Ямполівки, Новоєгорівки, Зеленого Гаю та Копанок.

На Сіверському напрямку в районі Івано-Дар’ївки та Білогорівки наші захисники відбили два ворожих штурми.

На Краматорському напрямку противник здійснив два штурми позицій наших захисників. Ворожа активність окупантів проявлялася в районі Часового Яру.

В районах Диліївки, Кримського, Щербинівки та Торецька ворог 12 разів намагався вклинитися в нашу оборону на Торецькому напрямку.

Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Покровському напрямку. Тут, впродовж дня, агресор здійснив 63 наступальних дії.

Найбільша активність російських окупантів зберігається в районах населених пунктів Водяне Друге, Миролюбівка, Мирноград, Промінь, Лисівка, Відродження, Успенівка, Андріївка, Шевченко, Дачне, Улакли та Янтарне, одне боєзіткнення триває досі.

За сьогоднішній день на даному напрямку ліквідовано 189 окупантів, ще 190 поранено. Знищено одну бойову машину піхоти, дев’ять одиниць автомобільної та дві одиниці мототехніки, п’ять засобів РЕБ та вісім антен БпЛА. Окрім того, було пошкоджено артилерійську систему та засіб супутникового зв’язку противника.

Сім ворожих штурмів відбили наші захисники на Новопавлівському напрямку. Ворог атакував поблизу Новодарівки, Костянтинополя та Великої Новосілки.

На Придніпровському напрямку ворог здійснив дві штурмових дії, які успішно відбили наші захисники.

У Курській області українські захисники відбили 12 атак загарбницьких військ, окрім цього ворог завдав 24 авіаційних удари, скинувши при цьому 38 КАБів, здійснив 358 обстрілів позицій наших військ та цивільної інфраструктури на території Росії.

Втрати Росії у війні

За даними Генштабу, від початку повномасштабної війни проти України Росія втратила понад 825 тисячі військових.

Зокрема, за минулу добу втрати російських загарбників склали 1340 осіб.

Також вчора українські воїни знищили 6 танків, 12 бойових броньованих машин, 62 артилерійські системи, 72 БПЛА оперативно-тактичного рівня та іншу техніку ворога.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Указ Трампа про зупинку міжнародної підтримки не стосується допомоги Україні, – Пентагон

Указ президента США Дональда Трампа про 90-денну паузу в наданні міжнародної підтримки не стосується військової допомоги Україні. Тому на постачання зброї ЗСУ він не вплине.

Як повідомляє РБК-Україна, про це “Голосу Америки” розповіли у Пентагоні.

“Безпекова допомога Україні не підпадає під обмеження нещодавнього указу про іноземну допомогу, оскільки він стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки”, – повідомили у Пентагоні..

Це означає, що контракти на виготовлення зброї для України за програмою USAI, оформлені адміністрацією Байдена, залишаються в силі.

Також указ Трампа не впливає на будь-які залишкове і раніше заплановане постачання зброї зі складів США за програмою PDA, яке було оголошене Джо Байденом.

Водночас наразі невідомо, як саме президентський указ Трампа може вплинути на невійськову допомогу для України.

Указ Трампа про призупинення міжнародної допомоги

Нагадаємо, 20 січня, у перший день свого другого президентського терміну Дональд Трамп видав низку указів. Серед іншого – про призупинення американської допомоги іншим країнам терміном на 90 днів.

Згідно з текстом указу, політика Сполучених Штатів полягає в тому, що жодна подальша зовнішня допомога США не повинна надаватися у спосіб, який не повністю узгоджується із зовнішньою політикою президента країни.

90-денна пауза в міжнародній допомозі США буде використана для оцінки програмної ефективності та узгодженості із зовнішньою політикою Сполучених Штатів.

Водночас з контексту указу випливає, що йдеться про фінансування допомоги на розвиток (development assistance funding), тобто про невійськову допомогу.

Детальніше про те, що передбачає указ та чи стосується він України, – у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Президент США відкликав охорону для Помпео, попри загрозу з боку Ірану, – NYT

Президент Трамп скасував охорону для свого колишнього державного секретаря Майка Помпео. Він прийняв це рішення попри загрози з боку Ірану.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на The New York Times.

Видання заявило, що Трамп скасував захист для свого колишнього державного секретаря Майка Помпео і колишнього головного помічника Брайана Гука.

За даними видання дане рішення Трамп прийняв попри попередження адміністрації колишнього президента Джо Байдена про постійні загрози з боку Ірану.

Відомо, що ці посадовці були частиною агресивної політики щодо Ірану під час першого терміну президентства Трампа, зокрема після удару безпілотника, що призвів до загибелі генерала Касіма Сулеймані у 2020 році.

За словами одного з людей, обізнаних у цьому питанні, у вівторок Помпео і Гука позбавили їхньої охорони, яка, як припускають, була надана Державним департаментом.

За день до цього Трамп позбавив охорони Джона Р. Болтона, який був третім радником Трампа з національної безпеки та також стикається з погрозами.

Видання зазначає, що адміністрація пана Байдена в приватному порядку проінформувала нову адміністрацію Трампа про збереження загроз з боку Ірану для колишніх чиновників Трампа, включно з Помпео, Хуком і Болтоном.

Зауважимо, ще в листопаді минулого року стало відомо, що після інавгурації Трамп не запропонує колишньому державному секретарю Майку Помпео долучитися до його майбутньої адміністрації.

Детальніше про це рішення президента США, можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

ГУР перехопило наказ окупанта про страту українського військового

Українські розвідники перехопили розмову російських окупантів. У ній загарбник наказує стратити полоненого військового ЗСУ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram Головного управління розвідки Міноборони України.

“Полоненого вбили? Головне завдання зараз – обнулити. Це найголовніше завдання”, – наказав загарбник.

ГУР встановило, що воєнний злочинець належить до складу 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї армії Збройних сил Росії.

Не перший випадок

Нагадаємо, нещодавно українська розвідка перехопила розмову російського командування з підлеглими. У розмові один з командирів армії РФ віддає злочинний наказ на страту військовополоненого Сил оборони України.

Таку ж розмову розвідники перехопили й у грудні минулого року.

Розстріл українських військових

Зазначимо, останнім часом росіяни почали частіше страчувати українських військовополонених.

Зокрема, сьогодні уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що росіяни розстріляли шістьох українських військовополонених.

6 січня Лубінець також повідомив, що російські солдати розстріляли українських військових у Донецькій області. Інцидент стався неподалік населеного пункту Нескучне Волноваського району Донецької області.

Однією з наймасовіших страт став розстріл 16 українських військових на Покровському напрямку. Правоохоронці вже встановили підрозділ окупантів, які могли здійснити страту.

Додамо, за даними колишнього генпрокурора Андрія Костіна, до 90% українських полонених у Росії страждають від різного роду катувань.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Готується реформа. В Україні вигадали, як залучити до армії 18-річних, але без мобілізації

Україна реформує систему набору в армію. Це дозволить залучити молодих солдатів і збільшити чисельність особового складу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Associated Press.

Колишній командир 93 ОМБр, а нині заступник керівника ОП Павло Паліса заявив, що Україна вивчає нові варіанти призову, оскільки наявна система призову, успадкована від радянських часів, перешкоджає прогресу.

Він зауважив, що попри те, що Україна ухвалила закон про мобілізацію минулої весни та знизила призовний вік з 27 до 25 років, ці заходи не мали належного впливу на поповнення лав і заповнення втрат на полі бою у війні з Росією.

Однією з ініціатив є план, який Паліса назвав “чесним контрактом”. За його словами, той що містить у собі:

фінансові стимули,
чіткі гарантії навчання,
заходи щодо забезпечення діалогу між солдатами та їхніми командирами.

Заступник керівника ОП пояснив, що план спрямований на залучення переважно 18-25-річних, які наразі звільнені від мобілізації, а також на українців, які мають право на відтермінування або демобілізованих після ухвалення закону про мобілізацію.

“Убезпечити командира частини та солдата-контрактника, встановити між ними відкриті та професійні стосунки, а також чіткі межі, зрозумілі обом… На мій погляд, це необхідно для ефективного діалогу”, – сказав він у середу.

Зниження мобілізаційного віку в Україні

Зауважимо, що партнери вже неодноразово закликали Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років. Цим займалась попередня адміністрація США, а нині з таким закликом виступав радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Майк Волц.

Однак член оборонного комітету Ради Федір Веніславський наголосив, що Україна не може виграти розпочату Росією війну збільшуючи кількість Збройних сил.

Він підкреслив, що для перемоги, партнерам необхідно передати Україні високотехнологічні зразки озброєння та далекобійні ракети, які будуть вражати об'єкти на території ворога.

Нагадаємо, що вчора, 22 січня, президент України Володимир Зеленський також вкотре категорично виступив проти зниження мобілізаційного віку.

На його думку, це призведе лише до збільшення кількості неозброєних людей на фронті.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Сирський про переведення в армії: успіх потребує тиші

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський наголосив на важливості збереження секретності під час військових операцій. Він зазначив, що розголошення планів шкодить ефективності та ставить під загрозу життя військових.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю головнокомандувача.

Головнокомандувач Збройних сил України під час своєї заяви звернув увагу на те, що успіх військових операцій можливий лише за умови збереження їх секретності.

“Ми ж не працюємо на широкий загал. Всі ці дії, звичайно, є успішними тоді, коли ані ворог, ані суспільство не знає”, – заявив він.

Сирський також пояснив, що розголошення інформації призводить до вживання ворогом відповідних заходів, що значно ускладнює ситуацію.

Командувач ЗСУ підкреслив, що більшість людей розуміє важливість цих дій і наголосив на негативному впливі “зради”, яка може виникнути через необережне поширення інформації.

“Можна навести приклад, та ж Курська операція. Скільки там було різного роду “зрад”, коли переміщувались війська, коли вони виходили в певні райони. Наші ж ЗМІ моніторять не тільки наші, але й ворожі спеціалісти, які витягують всю інформацію корисну для них. Такі дії приносять нам не просто суттєву шкоду, а й за часту ми через це втрачаємо людей”, – пояснив Сирський.

Зірвані операції ЗСУ

Нагадаємо, що деякі операції Збройних сил України були зірвані після того, як інформація про них стала відома російським військовим.

Зокрема ми писали, що ще у 2022 році через повідомлення у соцмережах була зірвана спецоперація ЗСУ у Сєвєродонецьку.

Крім того, у квітні 2023 року РБК-Україна повідомляло, що у соцмережах з'явилися засекречені військові документи, що детально описують плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим контрнаступом.

Детальніше про витік документів можна прочитати в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Сирський розповів про висновки після пів року Курської операції

Українські війська вже шість місяців проводять операцію у Курській області. Головний висновок ЗСУ – треба готуватися не тільки до оборони, але й наступати.

Як повідомляє РБК-Україна, про це розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю Радіо Байрактар.

“Коли ми привели успішний контрнаступ, наступальну операцію на Курському напрямку, що значно мотивувало наш особовий склад, наших військовослужбовців. Значно підняло настрій не тільки у наших військах, а ще і в суспільстві. І, скажемо, дало нам надію на те, що цей наступ буде не останній”, – сказав Сирський.

Водночас він зазначив, що не можна недооцінювати ворога.

“Треба вчитися воювати, вчитися перемагати, вчитися робити висновки, можливо, з власних помилок. Ну і звичайно, треба набувати та переважати у технологічному плані. Тому що ми воюємо в першу чергу не числом, а якістю і технологіями”, – додав головнокомандувач ЗСУ.

За його словами, це дозволяє берегти життя військових.

“І звичайно, треба готуватися не тільки до оборони, але й наступати. Оце головний висновок”, – зазначив Сирський.

Операція ЗСУ у Курській області

Нагадаємо, влітку 2024 року українським захисникам вдалося прорвати кордон і зайти на територію Курської області.

Військам РФ вдалося відбити частину своєї території, однак українська армія, як і раніше, продовжує утримувати контроль над десятками населених пунктів регіону, включно з містом Суджа.

Для того, щоб витіснити українських воїнів, росіяни навіть залучили до боїв солдатів КНДР, які зазнають там величезних втрат.

Також Сили оборони України вперше взяли в полон двох військових Північної Кореї в Курській області. Один з них потрапив у полон 9 січня.

За словами президента України Володимира Зеленського, за час операції ЗСУ на території Курської області російська армія втратила понад 38 тисяч військових.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

В США засуджені за вбивство афроамериканця поліцейські отримали помилування від Трампа

Американський президент Дональд Трамп помилував двох правоохоронців. Чоловіки раніше були засуджені за вбивство афроамериканця.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За даними видання, Трамп помилував двох поліцейських, які були засуджені за вбивство у 2020 році 20-річного темношкірого чоловіка, на ім'я Карон Хілтон-Браун.

У вересні минулого року Теренс Саттон-молодший був засуджений до 66 місяців ув'язнення, а Ендрю Забавський – до 48 місяців ув'язнення за “несанкціоноване поліцейське переслідування, яке закінчилося зіткненням 23 жовтня 2020 року, що спричинило смерть 20-річного Карона Хілтона-Брауна на північному заході Вашингтона”.

Однак врешті офіцери залишилися на свободі в очікуванні результатів розгляду їхніх апеляцій.

Департамент столичної поліції заявив, що Саттон, якому було близько 40 років, і Забавський, якому було близько 50 років, були “безстроково відсторонені від виконання службових обов'язків без збереження заробітної плати в очікуванні адміністративного процесу”.

Наприкінці 2022 року, після дев'ятитижневого судового розгляду, Саттон був одноголосно визнаний федеральним судом присяжних винним у вбивстві другого ступеня, змові з метою перешкоджання та перешкоджанні правосуддю.

Ті ж присяжні визнали Забавського винним у змові з метою перешкоджання та перешкоджанні правосуддю.

Присяжні встановили, що Саттон спричинив смерть Гілтона-Брауна, керуючи поліцейським автомобілем зі “свідомим ігноруванням” надзвичайного ризику смерті або тяжких тілесних ушкоджень Гілтона-Брауна.

Також було встановлено, що Саттон і Забавський вступили в змову з метою приховати від офіційних осіб обставини дорожньо-транспортної пригоди, що призвела до загибелі Гілтон-Браун.

Проте профспілка поліцейських округу Колумбія звернулася з проханням про помилування цих двох офіцерів.

Адвокат Саттона, Келлен Дуайєр, заявив, що хоча він і його клієнт були “впевнені, що окружний суд округу Колумбія скасував би цей вирок”

“Ми раді, що президент Трамп поклав край цьому переслідуванню раз і назавжди”, – сказав він.

Адвокат Забавського, Крістофер Зампогна, також подякував Трампу.

Мати Гілтон-Браун, Карен Гілтон, розповіла виданню, що перед оголошенням про помилування вона була шокована і плакала, коли дізналася про можливе помилування.

Масове помилування ув'язнених в США

Днями Трамп помилував своїх прихильників, які штурмували Конгрес у 2021 році.

Нагадаємо, що 6 січня 2021 року Конгрес США збирався затвердити результати президентських виборів 2020 року, переможцем яких став Джо Байден, представник Демократичної партії.

Того дня біля будівлі Капітолію тисячі прихильників Дональда Трампа зібралися на мітинг, який переріс у заворушення. Частина протестувальників прорвалася через кордон правоохоронців, увірвалася до Конгресу та вчинила сутички з охороною, що призвело до загибелі п'яти осіб.

РБК-Україна вже писало, що це рішення стало несподіванкою навіть для команди президента Трампа.

Однак примітно, що одна з засуджених за штурм Капітолію відмовилась від помилування Трампа.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

У Зеленського назвали бажану ціну на російську нафту

Україна пропонує становити граничну ціну на російську нафту у розмірі 30 доларів за барель. Наслідком цього буде обвал спроможностей Росії фінансувати війну. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. "Жорсткий price cap і подальше зниження ціни бареля російської нафти – це шлях до […]

Читати далі