У Курській області загинули близько 1000 солдатів КНДР, які воювали проти України, – BBC

Станом на середину січня солдати КНДР в Курській області втратили вбитими та пораненими близько 4000 військових. З них близько 1000 загиблі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на BBC.

Відповідні дані виданню повідомили західні чиновники. Водночас кореспондент BBC з питань безпеки Френк Гарднер зазначив, що це дуже високий показник з огляду на те, що на допомогу РФ в Курській області, де з серпня ЗСУ проводять операцію, було направлено близько 11 000 північнокорейських солдатів.

“Це дуже високий рівень втрат, і він неприйнятний для північнокорейського контингенту без значного підкріплення”, – наголосив Гарднер.

Наразі незрозуміло, де поранені проходять лікування, і коли та в якому обсязі їх замінять.

Тим часом бої в Курській області, куди увійшли ЗСУ минулого року, тривають. Військам РФ вдалося відбити частину своєї території, однак українська армія, як і раніше, продовжує утримувати контроль над десятками населених пунктів регіону, включно з райцентром Суджею.

“Зокрема, бої тривають на північний захід від Суджі в районі Кругленького, Ніколаєвки та Ніколаєво-Дар'їно, на північ від Суджі в районі сіл Черкаське Порічне, Погребки, Стара Сорочина та Нова Сорочина, а також на південь від Суджі в районі Махновки”, – пише BBC.

Нагадаємо, сьогодні видання The New York Times писало, що Північна Корея незабаром спрямує підкріплення в Курську область. Зокрема, цього очікує Пентагон (Міноборони США).

Раніше РБК-Україна повідомляло, що солдатів КНДР доправили в Росію на поромі, а потім поїздом. За словами одного з полонених серед північнокорейських військ, вони перебували в повній інформаційній ізоляції.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Росія може напасти на країни НАТО у найближчі п’ять років, – Пісторіус

Враховуючи зростання російської армії, зберігається теоретична ймовірність того, що у 2029-2030 роках РФ спробує атакувати країни НАТО. Саме тому до цього моменту особливо важливо забезпечити обороноздатність Альянсу.

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Delfi.

“Військові експерти дуже уважно стежать за подіями в Росії. Там значно розвивається військова промисловість, виробляється багато танків і літаків, а це означає, що збройні сили Росії істотно зростають. До 2026 року їхня кількість, ймовірно, зросте до 1,5 млн солдатів”, – сказав Пісторіус.

За його словами, військові експерти вважають, що “Путін у 2029-2030 роках може реорганізувати свої збройні сили, щоб створити відповідні умови для можливого теоретичного нападу на інші країни”, зокрема на країни НАТО.

“Тому до цього моменту ми маємо забезпечити свою обороноздатність. Це завдання, звісно, потребує і часу, і грошей, але ми прагнемо до мети”, – наголосив німецький міністр.

Загроза для НАТО з боку Росії

Нагадаємо, нещодавно голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль, Росія вже найближчими роками може напасти на територію НАТО.

Водночас він уточнив, що поки не йдеться про широкомасштабну війну. Москва може провести обмежену операцію.

На його думку, такою операцією може стати вторгнення на норвезький арктичний острів Шпіцберген із метою “зачистки території”. Також під загрозою країни Балтії.

Водночас міністр закордонних справ Латвії Байба Браже вважає, що Росія, ймовірно, не вторгнеться зараз у країну НАТО. Вона виснажена через повномасштабну війну проти України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Навіщо натирати взуття лимонною кислотою: ефективний лайфхак, який вас здивує

А ви знали, що звичайна лимонна кислота може стати справжньою чарівною паличкою для догляду за взуттям? Здається, нічого особливого, але насправді, цей “кухонний боєць” здатен вирішити проблему забруднень на замшевому взутті, особливо взимку.
Білі плями взимку? Не бідаЯкщо ви коли-небудь помічали, що після прогулянки засніженими вулицями на вашому замшевому взутті з’являються неприємні білі плями, то ви знаєте, як це може псувати настрій. Навіть дорогі засоби іноді не справляються із завданням, а от лимонна кислота — легко.
От що потрібно зробити:
Розчиніть 4 столові ложки лимонної кислоти в 4 склянках води.Змочіть м’яку тканину в розчині й акуратно протріть плями.Залиште на 10 хвилин.Протріть чистою сухою ганчіркою, а потім дайте взуттю висохнути.Результат? Жодного сліду від плям, і взуття виглядає, як новеньке.
А от концентровану оцтову кислоту використовувати категорично не можна. Вона не тільки може зіпсувати текстуру замші, але й небезпечна для шкіри. Так що краще не ризикувати.
Додаткові хитрощі для чищення замшіЯкщо лимонна кислота у вас під рукою закінчилася, ось кілька інших способів, які можуть врятувати ваше взуття:
Гумка. Так, звичайна канцелярська гумка чудово видаляє плями. Просто потріть нею проблемну ділянку і потримайте взуття кілька хвилин над парою.Чорний хліб. Висушена скоринка може стати імпровізованою щіткою. Потріть нею пляму, і результат вас приємно здивує.Молоко та сода. Змішайте 1 столову ложку соди зі склянкою теплого молока. Цією сумішшю протріть взуття, дайте висохнути, а потім очистіть сухою тканиною.Розчин нашатирного спирту та води (4:1). Просто змочіть м’яку тканину і обережно очистіть забруднення.А що робити з сольовими розводами? Тут стане в пригоді ще один “домашній лайфхак”: змішайте склянку води з ложкою нашатирного спирту та кількома краплями перекису водню. А ще — крейда, тальк чи дитяча присипка чудово поглинають вологу й сіль. Насипте засіб на пляму, залиште на годину, а потім очистіть спеціальною щіткою.
Погодьтеся, іноді найпростіші засоби виявляються найефективнішими. І тепер ваші улюблені чобітки будуть радувати вас навіть у найсуворішу зиму.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Справа про кулемети. Суд Полтави взяв під варту колишнього посадовця Міноборони Лієва

Суд Полтави взяв під варту колишнього посадовця Міноборони Олександра Лієва. При цьому є можливість внесення застави у 9 млн гривень. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на suspilne.media. Як повідомляє видання, Лієва взяли під варту на 52 дні. Його підозрюють у розтраті державних коштів. Як повідомила під час оголошення ухвали […]

Читати далі

Побив пенсіонерку посеред вулиці: у Кривому Розі затримали 34-річного нападника

18 січня в Кривому Розі правоохоронці затримали 34-річного чоловіка, який жорстоко напав на 77-річну жінку. Про це повідомили в ГУ Нацполіції Дніпропетровської області.
Інцидент стався біля одного з магазинів у Саксаганському районі міста. За інформацією поліції, нападник побив літню жінку, завдавши їй тяжких тілесних ушкоджень. Потерпілу доставили до лікарні, де медики надали їй необхідну допомогу.
Повідомлення про злочин надійшло до поліції від співробітниці медичного закладу. Зловмисника затримали неподалік місця події.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Прикривав відхід побратимів. На фронті загинув командир штурмової групи ГУР Костянтин Жук

На фронті, прикриваючи відхід побратимів, загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук “Нельсон”. Це сталося у травні 2024 року під час оборони Вовчанська, проте інформація з’явилася тільки зараз.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook спецпідрозділу ГУР МО “Братство” та речника Генштабу ЗСУ Андрія Ковальова.

Як розповіли у спецпідрозділі, попри поважний вік, після початку великої війни Жук долучився до батальйону ГУР “Братство”. Він керував кількома підрозділами із залучення іноземних добровольців, а також брав участь в управлінні обороною острова Зміїний.

Загинув Жук у Вовчанську, як командир штурмової групи, прикриваючи відхід побратимів.

До війни “Нельсон” був професійним військовим, президентом Національної асоціації мотоциклістів України та одним із засновників київського “Пласту”, а також членом ОУН з 1990-ї років.

Речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов повідомив, що Жук загинув у травні 2024 року, але “були певні причини, так довго зберігати таємницю”.

“Під час оборони Києва він був вже непризовного віку і жоден підрозділ його не брав, а він не міг сидіти склавши руки. Він сформував і озброїв ДФТГ “Вільна Україна” при 112 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. Направду під час оборони Києва, це було одне з найдієвіших і найбоєздатніших ДФТГ”, – розповів Ковальов.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на фронті під час виконання бойового завдання загинув військовий ЗСУ Дмитро Масловський. Він вступив у рукопашний бій з російським штурмовиком з Якутії, який виявився його супротивником на полі бою.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

“Шахтар” впевнено здолав “Брест” та оформив другу перемогу в Лізі чемпіонів

Донецький “Шахтар” здобув другу перемогу в основному раунді Ліги чемпіонів. У сьомому турі “гірники” переграли французький “Брест”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на результат поєдинку.

Ліга чемпіонів, основний раунд, 7-й тур

“Шахтар” – “Брест” – 2:0

Голи: Кевін, 18, Судаков, 37 (пенальті)

“Шахтар” розпочав матч дуже активно, створивши першу небезпеку біля французьких воріт вже на 7-й хвилині. Марлон після прострілу Егіналду мав чудову нагоду відкрити рахунок. Бразилець зіграв дотепно, намагаючись підправити м'яч п'ятою – не вистало кількох сантиметрів.

Але гол назрівав і стався через десять хвилин. Після грубої помилки Шардонне Кевін утік на побачення з голкіпером “Бреста” Бізотом і холоднокровно його переграв.

Взагалі у перші півгодини поєдинку “Шахтар” повністю домінував. “Брест” подумував лише про захист. Жодної небезпеки біля воріт Різника за цей час не виникло.

На 37-й хвилині чемпіони України заробили пенальті. Судаков розрізним пасом вивів Азарова віч-на-віч з Бізотом і воротар зніс захисника “гірників”. Сам Судаков взявся виконувати вирок і холоднокровно, ударом паненкою подвоїв перевагу “Шахтаря”.

Після перерви “Брест” активно намагався повернутися у гру. Тренер французів повністю змінив атакувальну ланку команди. Але “гірники” спокійно контролювали ситуацію. Граючи вже другим номером, “Шахтар” створював більш гострі моменти. Зокрема, на початку тайму небезпечно пробив Судаков. А вже більше до кінця Бізот далеко вийшов у поле, залишивши ворота порожніми. Але “гірники” цією панікою у стані суперника не скористались.

“Брест” один раз серйозно потривожив Різника, коли на 79-й хвилині Перейра небезпечно виконав штрафний. Черговий диво-сейв на свій рахунок записав Різник.

Французи не пішли ва-банк, не влаштували штурм воріт “гірників” на останніх хвилинах. Футболісти обох команд чітко усвідомили, що результат був зроблений ще у першому таймі. І дограли матч без зайвих нервів. У компенсований час “гірники” навіть забили втретє. Але суддя гол Зубкова відминив, угледівши порушення правил.

“Шахтар” набрав 7 очок у ЛЧ та піднявся в таблиці на 27-му сходинку. До топ-24 поки бракує одного залікового балу. Але більш ясною картина стане, коли завершаться всі матчі сьомого туру.

Раніше київське “Динамо” з трьома забитими голами здобуло перше очко в Лізі Європи.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Минулоріч лише 25 церков на Дніпропетровщині перейшли в ПЦУ

На Дніпропетровщині у 2024 році до Православної церкви України перейшли лише 25 церков з 643. Інші залишаються під юрисдикцією УПЦ московського патріархату.
Загальна статистика переходівЗагалом станом на січень 2025 року в Україні вже понад 1800 громад вирішили приєднатися до ПЦУ. Тільки за 2024 рік таких переходів було 205.
А тепер уявіть, як різняться темпи в різних регіонах:
Хмельниччина стала справжнім лідером — за рік 38 громад змінили конфесійну приналежність. Загалом там уже 397 церков із 998 приєдналися до ПЦУ.У Київській та Черкаській областях по 29 громад зробили цей крок. У Київській області це 245 із 659, а в Черкаській — 105 із 461 церков.Вінниччина також не пасе задніх: 25 громад за рік, і тепер їх загалом 218 із 943.А ось де змін майже не відбулося:
У таких областях, як Харківська, Тернопільська, Закарпатська, та навіть у самому Києві — лише по 1 громаді.А в Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській і Миколаївській областях ситуація залишається незмінною — жодного переходу в минулому році.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

TikTok укладе угоду, щоб залишитися доступним у США, – топ-інвестор

Китайська материнська компанія TikTok, ByteDance, укладе угоду, щоб застосунок залишився доступним у Сполучених Штатах Америки. Водночас можуть бути й інші рішення, крім продажу активів.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив генеральний директор General Atlantic Білл Форд у коментарі Axios.

Як зазначає видання, General Atlantic – великий інвестор китайської ByteDance, а Білл Форд входить до її ради директорів.

Відповідаючи на питання, чи буде укладено угоду, Форд сказав: “Так, це на користь усім”.

“Ми продовжимо роботу, можливо, до кінця тижня, щодо переговорів про те, що може спрацювати. Уряд Китаю, уряд США, компанія і рада директорів – усі мають бути залучені до цієї розмови”, – зазначив він.

За словами Форда, можуть бути й інші рішення, крім продажу активів компанії.

Він додав, що адміністрація колишнього президента США Джо Байдена частково винна в тому, що ситуація досягла точки кипіння, бо вона “не вела з нами реального діалогу”.

Гендиректор General Atlantic також зазначив, що Дональд Трамп намагався заборонити TikTok в останні дні свого першого терміну, перш ніж змінити курс під час нещодавньої кампанії.

Заборона TikTok у США

Нагадаємо, у квітні 2024 року колишній президент США Джо Байден підписав закон, який дає можливість заборонити TikTok у США.

Закон дає китайській материнській компанії TikTok ByteDance 270 днів на продаж TikTok американській компанії. Якщо цього не зроблять, TikTok буде заборонено в магазинах додатків США та в “інтернет-хостингах”, які його підтримують.

У грудні Федеральний апеляційний суд підтримав закон, який заборонить TikTok у США, якщо ByteDance не продасть свою частку в застосунку до 19 січня 2025 року.

18 січня обраний президент США Дональд Трамп заявив, що надасть платформі TikTok 90-денну відстрочку від заборони в країні. Однак це станеться завтра, після інавгурації, якщо він ухвалить таке рішення.

Але вже ввечері TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google для користувачів США. Ба більше, TikTok не працював у тих, у кого було встановлено застосунок, і обійти заборону не допомагав навіть VPN.

Однак із приходом Трампа соцмережа знову запрацювала. Новий президент США оголосив про продовження терміну продажу компанії.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Удари ЗСУ по авіазаводах в Росії. Експерт пояснив важливість об’єктів

Удари по Смоленському та Казанському заводах Росії можуть значно вплинути на здатність Росії ремонтувати та модернізувати свою авіаційну техніку. Ці стратегічні удари спрямовані на зниження виробничих потужностей ворога. Про це розповів експерт з авіації, заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) Анатолій Храпчинський в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна. Експерт […]

Читати далі

Понад 450 тисяч людей приїхали на Дніпропетровщину, рятуючись від війни: скільки оселилось у Кам’янському

За час війни на Дніпропетровщину приїхало майже пів мільйона людей — цифра справді вражає. Точніше, це 451 589 вимушених переселенців (дані станом на січень 2025 року). Найбільше із них обрали саме Дніпро. За офіційною статистикою, яку навів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, у місті оселилося 174 тисячі нових жителів.
Які міста прийняли найбільше ВПОДруге місце займає Кривий Ріг із 83 тисячами осіб, а далі йдуть Кам’янське (31 тисяча) та Павлоград (21 тисяча).
Не можна не згадати й Покровську громаду в Нікопольському районі, де зараз живуть близько 9 тисяч людей. Щоправда, більшість із них — мешканці Нікополя, Марганця та сусідніх громад, які щодня стикаються з обстрілами.
Чому обирають ДніпропетровщинуРішення переїхати до нового міста ніколи не буває легким, але багато хто звертає увагу на кілька важливих речей:
Можливість знайти стабільну роботу часто стає вирішальним фактором.Медицина – доступ до лікарень і кваліфікованих спеціалістів.Освіта – для сімей із дітьми це чи не головне питання.Підтримка місцевої влади (люди шукають місця, де їм дійсно готові допомогти).До речі, є цікавий момент: не всі переселенці офіційно реєструються як ВПО. Тож реальна кількість тих, хто переїхав, може бути навіть більшою, ніж показують цифри.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі