Як діяти, якщо ви знайшли підозрілий предмет: інструкція від поліції

В Україні на територіях де велися або ведуться бойові дії є ризик натрапити на вибухонебезпечні або невідомі предмети. Для цього необхідно знати правила поведінки з ними.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на патрульну поліцію Львівської області.

У випадку, якщо ви виявили підозрілий предмет спершу необхідно зберігати спокій. За можливістю повідомте про нього осіб, які знаходяться поруч.

Нагадаємо, як діяти, якщо ви виявили підозрілий предмет:

обов‘язково зателефонуйте на лінію 101 або 102 та повідомте про виявлення підозрілого предмета;
зберігайте спокій;
попередьте про підозрілий предмет осіб, які перебувають поруч, та позначте або обгородіть його;
очікуйте рятувальників на безпечній відстані від місця перебування предмета.

Категорично заборонено:

наближатися до вибухонебезпечного предмета;
підіймати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти та розбирати;
курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця перебування небезпечного предмета;
приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні.

Також у ДСНС дали поради українцям на випадок, якщо потрапили під обстріл в авто.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Цьогоріч спроможності українського ОПК можуть сягнути 35 млрд доларів, – Умєров

Вже у 2025 році спроможності українського оборонно-промислового комплексу можуть сягнути 35 млрд доларів. Для цього є важливими два моменти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Міністра оборони України Рустема Умєрова.

“У 2025 році спроможності українського ОПК можуть сягнути 35 млрд доларів. Для цього важливі: інвестиції з боку партнерів; створення спільних підприємств для максимального розкриття потенціалу нашого ВПК”, – написав Умєров.

Крім того, міністр поінформував, що сьогодні провів зустріч з главами МЗС та представниками 9 країн Південно-східної Європи, а саме: Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.

Умєров розповів, що на зустрічі було обговорено головні виклики та потреби. Зокрема, результати 25-го засідання формату “Рамштайн”, безпекову ситуацію в Україні та хід операцій (Покровськ, Курськ, Харківська область і Чорне море), а також основі потреби Сил оборони України. Мова йде про посилення ППО, масштабування виробництва дронів, постачання засобів далекобійного ураження, забезпечення військових сучасною технікою.

Також він зазначив, що Україна готова також розширювати співпрацю з балканськими країнами у сферах оборонних технологій та тренувань військовослужбовців.

Нагадаємо, на днях президент України Володимир Зеленський заявив, що з початку повномасштабної війни виробництво вітчизняного озброєння різко зросло. Проте додав, що наша країна й надалі потребує підтримки з боку ЄС та США.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Як навчитися їздити на авто з “механікою”: важливі поради

У автомобілів з механічною трансмісією чимало переваг, а їхні найважливіші мінуси нівелюються, якщо добре опанувати усіма тонкощами користування МКП. Як це зробити?

Про важливі прийоми керування машиною з механічною коробкою передач читайте в матеріалі РБК-Україна.

При підготовці статті були використані матеріали Motor, L`Automobile та AutoBild.

Рушання з місця і перемикання передач на машині з “механікою” необізнані люди вважають найскладнішими складовими водійської майстерності. Насправді, якщо довести всі маніпуляції з педалями і селектором МКП до автоматизму, ви просто не будете відчувати якихось складнощів.

Для чого перемикають передачі

Коробка передач потрібна, щоб машина могла їхати на різній швидкості та з різним навантаженням. Вона встановлена між двигуном та колесами і являє собою набір шестерень, які потрібно перемикати між собою, щоб змінити оберти і обертовий момент на виході до коліс. У цьому, власне, і є сенс перемикання тієї чи іншої передачі.

Перемикання можна зробити тільки при розімкнутому зчепленні і малих обертах мотора – і ці умови водій має забезпечити, узгоджено впливаючи на педалі і важіль коробки.

Головні правила їзди на механіці

Тиснути педаль зчеплення можна тільки при відпущеному акселераторі;

Переміщувати важіль коробки дозволяється тільки при натиснутій педалі зчепленні;

Відпускати зчеплення можна тільки плавно, якщо ні – двигун заглухне, перед тим глобально струсивши машину;

Слідкуйте за обертами мотора. Їх рекомендований діапазон у більшості моделей – в районі 2000 – 4000 об/хв. Саме в цих лімітах і слід тримати стрілку тахометра – і для того доводиться підбирати відповідну передачу.

Як отримати навички їзди з МКП

Чим більше разів ви повторите основні прийоми управління механічною коробкою передач, тим міцнішим будуть навички і тим більш точними будуть ваші дії.

Рушання з місця

Аби плавно, не “придушивши” двигуна, передати обертовий момент мотора на колеса і таким чином зрушити, треба:

розімкнути зчеплення, натиснувши і утримуючи педаль;
увімкнути першу передачу м’яким і точним рухом важеля;
повільно відпустити педаль зчеплення. В ту мить, як зчеплення почне змикатися, стане відчутним зростання навантаження на мотор – отут і слід додати обертів десь до 2000-2500 об/хв.

Помилки при рушанні машини з місця є типовими для більшості водіїв. Неправильно відпускати зчеплення довго, дуже повільно на всьому ході його педалі – це даремно затягує процес і провокує прискорене зношення зчеплення. На ділі змикання дисків зчеплення відбувається плюс-мінус в середині ходу педалі, і ви повинні легко ловити цей момент. Проте і кидати педаль, як тільки авто починає рухатися, теж не можна – машина засмикається і заглухне. Коли машина починає рух, не поспішайте кидати зчеплення, продовжуйте відпускати педаль так само повільно до кінця.

Прискорення

Після розгону машини до більш-менш високих, порядку 3000 – 4000 об/хв, обертів мотора, треба переходити на вищу передачу. Акселератор слід відпустити, зчеплення натиснути, важелем увімкнути наступну передачу, і плавно та швидко відпустити зчеплення – і тут же без паузи додати газу.

Коли дорожні умови дозволяють, розгін можна продовжувати знов до високих обертів і наступного перемикання на чергову вищу передачу. Якщо ви розганяєтесь на підйомі, оберти тримайте вищими, ніж завжди, і перемикайтесь на вищу передачу при більш високих обертах, ніж зазвичай.

При зниженні швидкості не слід перемикати МКП в нейтраль чи їхати при натиснутому зчепленні – це небезпечно і потребує зайвого пального. Користуйтесь педаллю гальм, але слідкуйте, щоб двигун від надмірно низьких обертів (зазвичай нижче 1000 – 1500 об/хв) не почав смикатися і глохнути. Як тільки це почнеться, треба перемикатись вниз – тобто переходити на нижчу передачу. Алгоритм той самий, що і під час розгону.

Коли авто втрачає швидкість та оберти двигуна під час руху на крутий підйом, переходити на нижню передачу слід раніше, поки оберти не впали до критично низьких.

Рух на одній швидкості

Коли машина розженеться до бажаної швидкості, прискорення слід припинити і перейти в режим крейсерського руху – тобто треба буде втримувати оберти і швидкість на одному рівні. Помічником для вас стане тахометр або власні вуха (якщо прилада немає). Задля економії палива та ресурсу двигуна варто намагатись вмикати найвищу передачу – звісно, якщо для цього швидкість не буде занизькою. Потрібні оберти на тахометрі залежатимуть від типу і робочого об’єму мотора, завантаження машини і рельєфу місцевості. У середньостатистичного автомобіля зазвичай показання тахометра становитимуть близько 2800 – 3200 об/хв.

Коротко

Досвідчений водій керує машиною з МКП, не слідкуючи спеціально за тахометром і номером передачі: коли швидкість доводиться знизити, він автоматично перемикає коробку “вниз”. А коли машина прискорюється, так само “на підсвідомості” дає одну за одною вищі передачі. Досягнути повного автоматизму цих дій можна тільки завдяки багатократним повторенням всіх маніпуляцій.

Нагадаємо, нещодавно РБК-Україна розповідало, який буває повний привід в авто.

Читати далі

Не втрималась на підйомнику. На курорті Драгобрат загинула дівчина

На гірськолижному курорті Драгобрат загинула дівчина. Відомо, що вона не втрималась під час підйому на гору.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцевий портал Mukachevo.net.

На гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка. За попередніми даними, дівчина втратила рівновагу під час катання на лижах, не втримавшись на бугельному підйомнику.

Фото: на гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка (mukachevo.net)

Упавши, вона зіткнулася з гострим краєм захисного паркану, що призвело до фатальних наслідків.

За даними порталу, на місці інциденту працює поліція. Свідки публікують фото події, але офіційних подробиць наразі немає.

Причини трагедії з'ясовуються.

Нагадаємо, що на гірськолижному курорті в Україні в суботу, 11 січня, сталась пожежа. Вона тривала майже три години.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Найгарячіше в районі Покровська: Генштаб розповів про ситуацію на фронті

Найбільша кількість боїв за добу відбулася на Покровському напрямку. Військові підсумували ситуацію на фронті протягом доби.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.

“Оперативна інформація станом на 22:00 18.01.2025 щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби відбулося 176 бойових зіткнень”, – заявили в Генштабі.

За їх даними, російські терористи завдали чотирьох ракетних та 22 авіаційних ударів, залучивши шість ракет та скинувши 30 керованих авіаційних бомб.

Крім цього, ворогом задіяв 817 дронів-камікадзе та здійснив понад 4300 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

Ситуація по напрямках

На Харківському напрямку противник п’ять разів штурмував позиції наших військ у районі Вовчанська.

На Куп’янському напрямку ворог проводив наступальні дії поблизу Петропавлівки, Лозової та Піщаного. Шість бойових зіткнень завершено, одна ворожа атака триває до цього часу. Агресор атакував Глушківку КАБами.

На Лиманському напрямку російські загарбники штурмували позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Зелений Гай, Першотравневе, Копанки, Новоєгорівка, Новосадове, Новолюбівка та Зарічне. Українські захисники зупинили вісім ворожих атак, ще два бойових зіткнення досі тривають. Противник завдав ударів КАБами по Шийківці та Борівській Андріївці.

Сіверський напрямок: ворог один раз штурмував наші позиції поблизу Білогорівки, успіху не мав.

На Краматорському напрямку окупанти атакували 10 разів в районах Ступочок, предтечиного та Часового Яру, всі спроби загарбників просунутися вперед припинені українськими воїнами. На Маркове противник скинув два КАБи.

На Торецькому напрямку ворог здійснив 19 штурмових дій. Загарбники штурмували позиції українських підрозділів біля Торецька, Кримського та Щербинівки, три боєзіткнення ще тривають. Окупанти скинули КАБ на Петрівку.

Покровський напрямок: від початку цієї доби противник 84 рази атакував у районах населених пунктів Водяне Друге, Зелене Поле, Малинівка, Покровськ, Котлине, Звірове, Удачне, Новоандріївка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Шевченко, Успенівка, Слов’янка, Андріївка, Дачне, Улакли та Янтарне. Чотирнадцять бойових зіткнень досі тривають.

За наявними на цей час даними, втрати ворога, на даному напрямку, за сьогодні склали 335 військовослужбовців вбитими та пораненими, знищено три автомобілі, антену БпЛА, крім того, суттєво пошкоджено ще два автомобілі противника.

На Новопавлівському напрямку загарбники атакували 17 разів поблизу Великої Новосілки. Бої тривають. Ворог завдав авіаційних ударів керованими бомбами по районах населених пунктів Одрадне, Костянтинопіль, Новосілка, Розлив, Веселе та Темирівка.

На Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.

На Оріхівському напрямку противник без успіху атакував населений пункт Новоданилівка.

На Придніпровському напрямку Силами оборони України було зупинено один штурм противника.

На Курському напрямку українські захисники відбили 12 ворожих атак, одне бойове зіткнення триває до цього часу.

Ворог завдав п’ять авіаційних ударів п’ятьма керованими бомбами та вчинив 409 артилерійських обстрілів, зокрема 18 – із реактивних систем залпового вогню.

Водночас, сьогодні Генеральний штаб ЗСУ відзначив ефективну роботу підрозділів, які завдають значних втрат ворогу в живій силі та техніці. Особливу подяку висловлено:

31-й окремій механізованій бригаді,
124-й окремій бригаді територіальної оборони,
68-й окремій єгерській бригаді імені Олекси Довбуша,
12-й бригаді спеціального призначення “Азов”,
100-й окремій механізованій бригаді,
28-й окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу.

В штабі наголосили, що військові ефективно нищать ворога, завдаючи йому вагомих втрат у живій силі та техніці.

Нагадаємо, раніше сьогодні Генштаб повідомив, що росіяни застосували хімічну зброю майже 500 разів лише за грудень.

Зауважимо також, що за добу, з 17 на 18 січня, армія РФ втратила на фронті більш як тисячу військових.

Загальні бойові втрати ворога в особовому складі з 24 лютого 2022 року становлять 817 160 осіб.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Росіян у Покровську немає, вони хочуть оточити місто, але далекі від цілі, – ЗСУ

Ситуація у Покровську залишається стабільною, ворога там немає. Водночас російські окупанти хочуть оточити місто, але далекі від цієї цілі.

Про це заявив представник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.

“У Покровську, у самому місті ситуація не розвивається, вона стабільна – там немає ворога. Нам вже довелося протидіяти вкинутій в мережу інформації, що начебто він туди пройшов. Це просто неправда”, – сказав він.

За словами військового, ворог намагається зачепитися за місцевість на південь від Покровська, щоб просуватися на південний-захід від населеного пункту і перерізати логістичні шляхи.

“Що відбувається у населених пунктах на південь від Покровська. Це, наприклад, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене. Там відбуваються постійні бої, постійні спроби ворога зачепитись за цю місцевість, зробити з нею базу та просуватися. Навіть не на сам Покровськ, а на південний-захід від Покровська, щоб перерізати логістичні шляхи. Здебільшого траси, які йдуть з Дніпропетровської області. Росіяни наразі далекі від цієї цілі, але вони стараються”, – поінформував Трегубов.

Він наголосив, що зусилля українців зосереджені на тому, щоб не дати ворогу це зробити.

Нагадаємо, що станом на 16:00 сьогоднішнього дня, 18 січня, на фронті відбулося 89 бойових зіткнень. Найбільшу кількість боїв зафіксовано на Покровському напрямку.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

У Києві та низці областей оголосили тривогу через загрозу балістики

Ввечері, 18 січня, у Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу. Причиною стала загроза застосування балістичного озброєння. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram Повітряних сил ЗСУ. "Увага! Загроза застосування балістичного озброєння з Курської області в областях, де оголошено повітряну тривогу", – йдеться у повідомленні о 21:41. Крім того, […]

Читати далі

Трамп заявив, що може відтермінувати заборону TikTok у США на 90 днів

Обраний президент США Дональд Трамп заявив у суботу, що він, найімовірніше, надасть соцмережі TikTok 90-денне відтермінування від можливої заборони в країні. Це може статися після інавгурації, коли він офіційно стане президентом. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. "90-денне продовження – це те, що, найімовірніше, буде зроблено, тому що […]

Читати далі

Швеція відправила своїх солдатів до кордону з Росією в рамках першої місії в складі НАТО

Швеція відправила 600 солдатів до російського кордону. Це перша місія країни в складі НАТО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на SVT.

Військових перекинули до Латвії морським шляхом в умовах секретності. Вони будуть розміщуватися там протягом 6 місяців для охорони кордону з Російською Федерацією.

Глобально мета полягає в тому, щоб “стримати Росію від кидання виклику територіальній цілісності НАТО”.

Зауважимо, що востаннє шведські військові брали участь у миротворчій місії на території Європи в 1990-их роках. Тоді вони були задіяні в операціях у Косово.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Швеція доєднається до патрульної місії НАТО у Балтійському морі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Нетаньяху назвав перший етап угоди з ХАМАС “тимчасовим припиненням вогню”

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху дав перші публічні коментарі щодо угоди з ХАМАС, яка завтра набуде чинності. Він назвав перший етап документа про звільнення заручників “тимчасовим припиненням вогню”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times of Israel.

Зокрема, Нетаньягу заявив, що обраний президент США Дональд Трамп і президент Сполучених Штатів Джо Байден наголосили, що Ізраїль може відновити бойові дії в Газі, якщо не буде реалізовано наступних етапів угоди.

Прем'єр наголосив, що Ізраїль не заспокоїться, поки “не буде досягнуто всіх його військових цілей”. Йдеться, зокрема, про повернення всіх заручників, утримуваних у Газі.

Також Нетаньяху додав, що США пообіцяли його країні надати зброю, яка необхідна для відновлення бойових дій у разі потреби. За словами прем'єр-міністра, це буде зроблено “новими способами і з дуже великою силою”

Нагадаємо, кілька годин тому в офісі Нетаньягу заявили, що ХАМАС досі не надав списки заручників, яких звільнить. Хоча в угоді сказано, що угруповання зобов'язане надати імена не пізніше, ніж за 24 години до їхнього звільнення, яке повинно було відбутися завтра о 16:00 за місцевим часом.

У відповідь на це у прем'єра Нетаньяху заявляють, що ця затримка може затримати припинення вогню.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

“Якийсь сюр”. Росіяни відправляють в “розвідку” бійців на милицях, – ЦПД

В мережі активно шириться відео того, як російські окупаційні війська відправляють в атаку поранених бійців на милицях. Таким чином противник намагається виявити вогневі позиції Сил оборони.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) при Раді безпеки та оборони України Андрія Коваленка.

В мережі активно ширили відео того, як російські окупаційні війська відправляють в атаку поранених бійців на милицях. Коваленко зауважив, що таким чином противник намагається виявити вогневі позиції Сил оборони.

На відео можна побачити, як російський окупант на милицях рухається полем.

“Якийсь сюр. Русня на милицях йде полем і гине”, – прокоментував кадри Коваленко.

Він також пояснив, з якою метою росіяни відправляють поранених у бій.

“Таких інвалідів росіяни використовують для спроб виявлення вогневих позицій Сил оборони, а також є ще випадки, коли поранених вже списали, а вони вижили, тому їм дають ось такі останні завдання”, – сказав керівник ЦПД.

Нагадаємо, що раніше Коваленко розповів, що втрати Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) перевищують вже понад 200 людей.

Ба більше інформація про невдачі армії диктатора Кім Чен Ина все частіше висвітлюється в азійських та Західних медіа.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі

Новинський і не тільки. В ДБР розповіли, як планують повертати фігурантів-втікачів

Українське слідство здогадується, де перебувають підозрювані особи, які здійснили злочини проти України і втекли. У свою чергу країна повертатиме їх через юридичні важелі.

Про це заявила речниця ДБР Тетяна Сапьян, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір “Ми – Україна”.

“Я думаю, що слідство здогадується в якій саме країні перебуває підозрюваний, процедура розпочата в заочному форматі. І робитимуть усе, для того, щоб повернути в Україну, де саме було скоєно злочини. Але тільки через юридичні важелі ми це зможемо зробити. Вся важелі, які тільки можливі в контексті і міжнародної співпраці юридичної – вони будуть залучені”

Водночас вона додала, що є інший варіант. Спочатку може бути вирок суду, а вже потім затримання підозрюваного.

Підозри колишнім представникам української влади

Нагадаємо, що сьогодні ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру олігарху Вадиму Новинському, який є так званим “куратором” РПЦ в Україні. Крім того, він був народним депутатом кількох скликань від забороненої проросійської партії “Опозиційний блок”.

Його підозрюють у держзраді та розпалюванні релігійної ворожнечі та ненависті. Слідство встановило, що ще з 2014 року він просував російські наративи в інтерв'ю ЗМІ та публічних виступах, а також на своїх інформаційних ресурсах – соцмережах та сайті. Після початку повномасштабної війни Новинський склав повноваження та втік за кордон.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що в кінці літа 2024 року народний депутат Артем Дмитрук теж збіг з країни. Напередодні йому оголосили підозру у нападі з групою осіб на правоохоронця в Одесі і не тільки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Читати далі